می مینور

×

آکورد دو ماژور چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

خانه » آموزش ( متن ) » آکورد دو ماژور چیست و چگونه ساخته می‌شود؟
Admin

Admin

درباره نویسنده
می مینور سکوی پرتاب شما علاقه مندان به دنیایِ موسیقی؛ سایت می مینور در نظر دارد جهت یادگیری و پیشرفتِ علاقه مندان از مبتدی تا حرفه ای برنامه جامع و کاملی را در بخش های مختلف اموزش گیتار ارائه دهد. امید بر آن است که این برنامه محلی در جهت رشدِ دانش و مهارت نوازندگی شما عزیزان باشد. تلاش همه ما بر آن است که یاری گر شما عزیزان در این زمینه باشیم. از اینکه با ما همراه هستید بسیار سپاسگزاریم. لطفا نظرات و پیشنهادات و همین طور انتقادات خود را در بابِ مسایل و موارد سایت از طریق آدرس زیر با ما در میان بگذارید. سپاس از همراهی تک تک شما هنر مندان و هنر دوستان.
زمان انتشار : 430 روز پیش دسته بندی : آموزش ( متن ), تئوری موسیقی

آکورد دو ماژور چیست و از چه نت هایی تشکیل شده است ؟

این نوشته کوتاه  با عنوان « آکورد دو ماژور چیست» این  آکورد و نت‌های تشکیل دهنده  آن را معرفی می‌کند.

آکوردها به منظور ایجاد هارمونی در ملودی استفاده می‌شوند به عبارت دیگر به چند صدا که در یک زمان با هم شنیده می‌شوند آکورد می‌گویند. آکورد را متناسب با گام‌های موسیقی می‌سازند و معمولاً در سازهای زهی و شستی دار دیده می‌شود، پس شناخت آکوردها یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که در مسیر یادگیری گیتار  باید یاد بگیرید. در این نوشته به بررسی آکورد دو ماژور نت‌های تشکیل دهنده آن می‌پردازیم .

نت‌های آکورد دو ماژور چیست و چگونه ساخته می‌شود؟

نت‌های تشکیل دهنده آکورد دو ماژور نت‌های E، C وG هستند. در آکورد دو ماژور فاصله اول بین نت‌های دو و می یک فاصله دو پرده و فاصله دوم بین می و سل  یک فاصله یک و نیم پرده است. به عبارت دیگر گام دو ماژور از یک فاصله «سوم بزرگ» و یک فاصله «سوم کوچک» تشکیل شده است.

نت‌ها و فواصل آکورد دو ماژور :

C chord Scale intervals: 1 – 3 – 5 

C chord Notes : C – E – G 

C chord Various names: C – C Major – Cmaj 

نحوه گرفتن آکورد دو ماژور بر روی دسته گیتار :

در تصاویر زیر می‌توانید نحوه گرفتن آکورد دو ماژور بر روی دسته گیتار را مشاهده کنید :پوزسیون اول آکورد دو ماژور پوزسیون دوم آکورد دو ماژور پوزسیون سوم آکورد دو ماژور

پوزسیون چهارم آکورد دو ماژور پوزسیون پنجم آکورد دو ماژور پوزسیون ششم آکورد دو ماژور

امیدواریم که از این مطلب کوتاه و کاربردی یادگیری گیتار استفاده کافی را کرده باشید.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *